top of page

Szczepić się czy nie szczepić

Choć od zawsze uważam, że temat szczepień nie jest ani biały ani czarny - tylko szary, mimo wszystko postanowiłam się zaszczepić w trosce o przyjmowanych pacjentów, z którymi nie daje rady rozmawiać w gabinecie przez 2 godziny (czasem i dłużej) w maseczce.


Zrobiłam to, choć wciąż muszę przestrzegać obostrzeń w przestrzeni publicznej, dla swojego zdrowia bo pomimo lockdownu ja pracuje cały czas i mam duży kontakt z ludźmi.


Zrobiłam to również w trosce o moja rodzine, która przez pandemię mocno wycofała się z życia społecznego.


Co ja uważam o szczepieniach? Uważam, że są bardzo potrzebne, że są świetnym treningiem dla układu immunologicznego, że powstrzymały wiele chorób/epidemii. ALE patrząc na skład mogą budzić wiele kontrowersji... RTĘĆ lub ZWIĄZKI ALUMINIUM jako adjuwanty (wzmacniacze szczepionek)


Każdy wie, że trzeba uważać by nie rozbić termometru rtęciowego, bo wypłynie z niego śmiercionośna rtęć! Jeden z moich osiedlowych sąsiadów wezwał nawet cały wóz strażacki z 6 strażakami, bo zbił termometr...


Tylko, że... Po pierwsze: rtęć jest toksyczna, ale szczególnie jej opary! Dwa: w szczepionkach jest „etylortęć” czyli sól sodowa kwasu etylortęciotiosalicylowego - a to już inny związek!


Dla łatwiejszego zrozumienia:

O2 - tlen - daje nam możliwość życia, dzięki niemu możemy oddychać. Produkują go rośliny poprzez fotosyntezę. CO - tlenek węgla - CZAD - niebezpieczny związek, którego nie widać, nie czuć, a może zabić żywy organizm. CO2 - dwutlenek węgla -produkt końcowy naszego oddychania. Neutralny. Potrzeby roślinom do fotosyntezy.


Skoro jeden życiodajny tlen może zmienić nieszkodliwy dla nas dwutlenek węgla w zagrażający naszemu życiu czad, to czemu nazywany etylortęć - rtęcią? Oczywiście, jest to związek wciąż dla nas toksyczny, ale jako JEDYNY indukuje tak szybko stres oksydacyjny czyli odpowiedz immunologiczną - pożądny efekt szczepienia.


Gorsza strona szczepień (według mnie):

- sam kalendarz szczepień dzieci (uważam ze jest za gesty i zbyt szybki). Choć pojedyncze dawki szczepionek nie przekraczają zalecanych norm, to zgodnie z kalendarzem szczepień sumaryczna ilość ajuwantu w czasie jest wyższa od legalnej. - Jakość szczepionek - pamietajmy, że szczepionka musi być „ugotowana” w ogromnych ilościach w laboratorium, później przetrwać transport, poleżeć jeszcze trochę w pielęgniarskiej lodówce dodatkowo nie zgnić i nie spleśnieć, a przy tym wszystkim być jeszcze tania...


Jaki wymóg przemysłowy takie szczepionki.


Szczepić czy nie?

Ja jestem zaszczepiona na wszystko co trzeba było w dzieciństwie ale dodatkowo z własnego wyboru zaszczepiłam się przeciwko HPV i teraz przeciwko covid-19. Zawsze przed szczepieniem jestem w pełni zdrowa, by nie odciążać dodatkowo układu immunologicznego, a po szczepieniu wspieram proporcje między TH1 i TH2, wit C, E, metylowaną formą kwasu foliowego i bioflawonoidami.


Ale każdy ma wybór


Wszystkim negatywnie komentującym, z góry dziękuje za opinie, jeżeli nie chcecie się szczepić - to się nie szczepcie. Wasza decyzja, nikt was nie zmusza

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page