Czy kupa wyraża więcej, niż 1000 słów?

Ile razy zdaje pytanie o wypróżnianie na konsultacji, podopieczny drętwieje... - A jak kupa? Jak często się wypróżniasz? /TAK
Choć większość mężczyzn lubi opowiadania o swoich ważnych sprawach, niektórzy nawet je fotografują, by pochwalić się najbliższym - „co dziś udało mi się zrobić”, tak kobiety maja zupełnie odwrotnie...
Która z Pań zrobi kupę np. na siłowni? - 2/10 Która z Pań zrobi kupę np. na siłowni gdy ktoś inny jest w toalecie? - 0/10
A przecież robią to wszyscy, to czego tu się wstydzić? I dlaczego o tym nie rozmawiać?
Czy ktoś w szkole uczył się jak powinna wyglądać zdrowa, normalna kupa? Która jest prawidłowa, a która nie? Od kiedy rodzice przestali nas przewijać, zostaliśmy ze swoją kupa sam na sam... to skąd mamy mieć taka wiedzę ?
Dlatego wrzucam grafiki (które dostępne są w internecie), żeby poszerzyć wiedzę na temat tego, co robi każdy a o czym się nie mówi.
Kupa to jednak większość wody, dlatego osoby które maja problemy ze zbyt twardą kupą, powinny pamiętać o odpowiednim nawodnieniu.
Najbardziej pożądany typ kupy to nr , natomiast i również są w porządku.
Kupa zbyt mocno rozwodniona może pojawiać się gdy spożywamy produkty bardzo tłuste lub takie, na które mamy nietolerancję np laktozę - mleko krowie.

Kupy mogą mieć różne kolory. Młodzi rodzice - nie musicie przejmować się jednorazową kolorową kupą. Jeżeli natomiast pojawia się ona regularnie, warto porozmawiać o tym z pediatrą.

Kolory kupy, mogą się różnic w zależności od spożytego jedzenia, tak np. po burakach, kolor kupy może być znacznie ciemniejszy ale nie świadczy to o krwawieniu z przewodu pokarmowego.
W trosce o zdrowie starajmy się obserwować swoje toaletowe „dzieła sztuki” i reagujmy gdy coś nas zaniepokoi