top of page

Błędne koło odchudzania

9️⃣5️⃣% podopiecznych w moim gabinecie to osoby z bardzo obszerną dietetyczną przeszłością. Choć wydawałoby się, że są na wiecznej diecie to powinny być zadowolone? A jednak nie są🤷🏻‍♀️Jedną z przyczyn ciągłego niezadowolenia z masy ciała jest duży reżim dietetyczny, który kiedyś pęka… zawracając 🔄 błędne koło.

Dlaczego tak się dzieje?🤔

Osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy często zastanawiają się JAK…? i SZYBKO…?

A warto byłoby nabrać trochę refleksji, że coś co budowało się tyle lat, nie zmieni się na przysłowiowe „jutro”.

Drugą ważną rzeczą jest mierzenie siły na zamiary. Często decydując się na „dietę” zmieniamy swoje całe życie pod posiłki które nam nie smakują, jedzenie na zegarek i produkty których nigdy nie kupowaliśmy, a są drogie.

Czy taki manewr można nazwać DOBRĄ ZMIANĄ? - dla mnie nie bardzo🙅🏻‍♀️

Ja uważam, że najważniejsza jest stopniowa ZMIANA NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH 💁🏻‍♀️. Bo wtedy wiem, że choćby nastał gorszy moment w życiu podopiecznego to on będzie wiedział po jakie porcje i produkty ma sięgać, i że nic się nie stanie jeżeli raz na jakiś czas pozwoli sobie na coś więcej, bo takie jest życie.

Albo jesz 1️⃣0️⃣0️⃣% czysto i jesteś nieszczęśliwy, potem się objadasz bo ile można i jesteś nieszczęśliwy i wracasz do poprzedniej masy ciała i… znów jesteś nieszczęśliwy 😰

Albo trzymasz 8️⃣0️⃣% zdrowych zbilansowanych posiłków (ww złożone🍚, białko🥩, zdrowe tłuszcze🥑 i warzywa🥬). A 20% swoich posiłków w ciągu tygodnia to pizza🍕 ze znajomymi zamiast kolacji, deser🍨 do sobotniego obiadu, niedzielne pierogi🥟 u babci i kieliszek 🍷wina w piątkowy wieczór. I? wilk syty i owca cała.

Nie ma ściśle określonej restrykcji wiec nie ma „a teraz to przegięłam, jestem do bani. Idę po chipsy, ciastka i litr lodów”, nie ma zaczynania od poniedziałku, nie ma kar pt „wczoraj się nażarłaś więc dzisiaj nie jesz nic”, lub „musze zrobić dodatkowy trening za te lody”. Nie ma sabotażu i negatywnych myśli.

Jest po prostu cieszenie się, życiem i wyjątkami jakie spotykają nas raz na jakiś czas 🥳.

Zmień swoje myślenie, a zmieni się Twoje życie 🤯➡️😍

15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page